Παγκόσμιο Κύπελλο 2014: αποτελέσματα της τέταρτης μέρας του αγώνα

Στις 15 Ιουνίου, στο mundiale στη Βραζιλία, τρειςτον επόμενο αγώνα της ομάδας. Οι ομάδες E και F μπήκαν στον αγώνα. Τρία γκολ σημειώθηκαν σε εννέα παιχνίδια, γεγονός που επιβεβαιώνει την ιδέα μιας έντονης έναρξης του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

argentina_

Το πρώτο στο γήπεδο ποδοσφαίρου στο τέταρτο παιχνίδιτην ημέρα έφυγαν από τις εθνικές ομάδες της Ελβετίας και του Ισημερινού. Ο αγώνας διεξήχθη στην πρωτεύουσα της Βραζιλίας στο γήπεδο, το όνομά του από το μεγάλο νότιο αμερικανικό επιθετικό Garrinchi. Το παιχνίδι αποδείχτηκε ενδιαφέρον και η καταστροφή ήρθε στα τελευταία δευτερόλεπτα. Οι Ευρωπαίοι κατέλαβαν τη νίκη με σκορ 2 - 1 στην τελευταία επίθεση του αγώνα. Θα πρέπει να σημειωθεί ότι αυτή είναι μια άλλη ισχυρή θέληση νίκη, όπως το σκορ στον αγώνα άνοιξε από τους νοτιοαμερικανούς.

Οι Γάλλοι συναντήθηκαν με την Ονδούρα στο δεύτερο παιχνίδιτο πρόγραμμα των αγώνων. Η συνάντηση τελείωσε όπως αναμενόταν. Η Γαλλία κερδίζει 3-0 με πλήρη πλεονέκτημα στο παιχνίδι. Στον αγώνα, υπήρξε μια κόκκινη κάρτα στον παίκτη της Ονδούρας, και ο Benzema σχεδόν έγινε ο συγγραφέας του πρώτου hattrick. Ένα από τα μπάλες του είναι σχεδιασμένα για τον τερματοφύλακα του Hondurans. Η Μπεντσέμα έμεινε με δύο γκολ.

Το διάσημο στάδιο Maracanaτον τελικό αγώνα του παιχνιδιού της ημέρας. Στην πάλη ήρθε η εθνική ομάδα της Αργεντινής. Οι αντίπαλοι των διετών παγκόσμιων πρωταθλητών ήταν ντεμπούτοι από τη Βοσνία και Ερζεγοβίνη. Οι Αργεντινοί νίκησαν τον αντίπαλο με ελάχιστο σκορ 2 -1. Το τέλος του αγώνα αποδείχθηκε νευρικό, οι Βόσνιοι είχαν την ευκαιρία να κερδίσουν πίσω, αλλά δεν είχαν αρκετά μέχρι το δεύτερο γκολ. Η Αργεντινή οδήγησε 2 - 0, αλλά το μεγαλύτερο μέρος του δεύτερου ημιχρόνου έπεσε, έχασε τα 85 λεπτά.